Marzec 23 2017 21:00:38
NSZZ SOLIDARNOSC Pracowników Cywilnych Policji
Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów
 
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
STATUT
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 89
Najnowszy Użytkownik: fhgiyfdweo
IBIS 3(254) 20 stycznia 2015
Newsy

W najnowszym numerze IBIS-a proponujemy Państwu następujące tematy:

 • „Solidarność” i Stowarzyszenie Godność przeciwko manifestacji KOD pod pomnikiem Poległych Stoczniowców
 • Przyjazny pracodawca z Lęborka
 • Nowe przepisy utrudniające zatrudnianie na czarno

 

Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

 

Nowy Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku
Newsy

Nowy Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku.

Został nim inspektor Jarosław Rzymkowski

Inspektor Jarosław Rzymkowski nowym komendantem pomorskiej policji. Zastąpił Wojciecha Sobczaka, który z powodów zdrowotnych, w ubiegłym roku odszedł na emeryturę.


Jego obowiązki tymczasowo pełnił inspektor Marian Szlinger, który pozostanie zastępcą komendanta wojewódzkiego.

778i

W POLICJI OD 1990 ROKU

Nowy szef pomorskiej policji służbę pełni od dwudziestu sześciu lat. Jest absolwentem Studium Oficerskiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Był komendantem miejskim w Koninie, a wcześniej przez 5 lat – Komendantem Powiatowym Policji w Kole.

887i

Inspektor Jarosław Rzymkowski był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany m.in. Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant” oraz Brązowym Krzyżem Zasługi.

Większe podwyżki dla funkcjonariuszy służb podległych MSWiA
Newsy

Większe podwyżki dla funkcjonariuszy służb podległych MSWiA

Środa, 30 grudnia 2015

ff5

- Podwyżki będą wyższe, niż wcześniej zostało to ustalone – poinformował przedstawicieli związków zawodowych minister Mariusz Błaszczak. Na podwyżki dla funkcjonariuszy uzyskano dodatkową kwotę ponad 31,2 mln złotych. Oznacza to, że zaplanowana wcześniej podwyżka w wysokości 4,61 wzrośnie do 5 proc.

ff1

Zgodnie z dotychczasowymi założeniami, średnie podwyżki wynosić miały: 186 zł dla policjantów, 188 zł dla strażników granicznych, 195 zł dla funkcjonariuszy BOR i 183 zł dla strażaków. Wzrost podwyżki oznacza, że funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają średnio o 15-16 zł miesięcznie więcej, niż wcześniej planowano. Tak więc aktualne kwoty podwyżek wyniosą: 202 zł dla policjantów, 203 zł dla strażników granicznych, 210 zł dla funkcjonariuszy BOR i 198 zł dla strażaków.

Równocześnie wielokrotność kwoty bazowej (tzw. mnożnika, składającego się na przeciętne uposażenie funkcjonariusza) wzrośnie nie o 0,13 (o 0,14 dla BOR), a o 0,14 (o 0,15 dla BOR). Minister przychylił się do propozycji, żeby wszyscy funkcjonariusze otrzymali podwyżkę w jednakowej kwocie.

ff2

Jak podkreślił szef MSWiA, dodatkowe środki w budżecie MSWiA to efekt dobrej współpracy z Ministrem Obrony Narodowej.

Funkcjonariusze otrzymają wyższe wynagrodzenie po wejściu w życie ustawy budżetowej, z wyrównaniem od 1 stycznia 2016 roku.

- To przejaw naszej dbałości o bezpieczeństwo kraju  i obywateli. Jeżeli służby mundurowe są dobrze wyposażone i wynagradzane, wtedy poziom bezpieczeństwa jest większy – dodał minister Mariusz Błaszczak.

Ustawa modernizacyjna służb

Podczas spotkania ministra Mariusza Błaszczaka i wiceministra Jarosława Zielińskiego z przedstawicielami związków zawodowych w siedzibie resortu, poruszono również kwestie projektu ustawy modernizacyjnej formacji podległych MSWiA. – Chciałbym, żebyśmy wspólnie, w konsultacji z Państwem wypracowali zasady ustawy o modernizacji służb mundurowych – powiedział szef MSWiA. Nad kształtem ustawy pracować będzie specjalnie powołana w tym celu grupa robocza, do której strona społeczna może zgłaszać kandydatów.  W ustawie tej przewidziane powinny być również środki na podwyżki uposażeń funkcjonariuszy i wynagrodzeń pracowników cywilnych formacji.

ff3

Forum Dialogu Społecznego

Podczas spotkania strona związkowa przekazała ministrowi propozycję utworzenia wojewódzkich forów dialogu społecznego. Zgodnie z tą propozycją Fora powoływaliby wojewodowie, a w ich skład weszliby komendanci wojewódzcy formacji oraz przedstawiciele związków zawodowych służb działających na terenie województwa.

https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/14031,Wieksze-podwyzki-dla-funkcjonariuszy-sluzb-podleglych-MSWiA.html

IBIS 2(253) 13 stycznia 2016
Newsy

IBIS 2(253) 13 stycznia 2016

W najnowszym numerze IBIS-a znajdą Państwo informację o stanowisku naszego Związku wobec prezydenckiego projektu ustawy przywracającej prawo do przejścia na emeryturę w wieku 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn oraz m.in.

 • Czy zdobędziemy się na media narodowe?

 • Kolędowanie w świętej Brygidzie

 • Leniwa partia

 • Trudna droga do pierwszego związku zawodowego rolników

Zachęcamy do lektury

Redakcja

 Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

 

IBIS 1(252) 7 stycznia 2016
Newsy

IBIS 1(252) 7 stycznia 2016

W pierwszym numerze „IBiS-a” w 2016 roku piszemy m.in. o:

 • Orszakach Trzech Króli

 • walce o wolne, pluralistyczne media publiczne

 • koncercie w Bazylice św. Brygidy

Zachęcamy także do udziału w związkowych szkoleniach i polecamy przekazanie 1 procenta podatku na rzecz Pomorskiej Fundacji Edukacji i Pracy.

 Image and video hosting by TinyPic  Image and video hosting by TinyPic

 

IBIS 52(251) 30 grudnia 2015
Newsy

IBIS 52(251) 30 grudnia 2015

W najnowszym, ostatnim w tym roku, numerze IBIS-a podsumowujemy mijający rok. Jaki był? Dramatyczny poprzez związkowe protesty, pełen nadziei na zmianę.

A także:

 • szybka reakcja Sejmu na związkowe zastrzeżenie do ustawy i podatku dochodowym

 • koniec PRL

 • co przyniosło wtorkowe posiedzenie Sejmu dla 6-latków i bankierów

Zapraszamy do lektury

Redakcja

 Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

 

Pierwsze spotkanie kierownictwa resortu z przedstawicielami związków zawodowych
Newsy

Piątek, 18 grudnia 2015

Pierwsze spotkanie kierownictwa resortu z przedstawicielami związków zawodowych

sesca1

18 grudnia br. odbyło się pierwsze spotkanie kierownictwa MSWiA z przedstawicielami związków zawodowych działających w resorcie. Podczas spotkania Minister Mariusz Błaszczak oraz Wiceminister Jarosław Zieliński wysłuchali postulatów i propozycji zgłoszonych przez stronę związkową, deklarując gotowość resortu do prowadzenia uzgodnień i wspólnych prac ze stroną społeczną.

Przedstawiciele związków poruszyli m.in. kwestie dotyczące podwyżek wynagrodzeń od 1 stycznia 2016 r. w tym wysokości i zasad podziału środków, konieczności uchwalenia nowej ustawy modernizacyjnej dla służb resortu, dysproporcji w wysokości wynagrodzeń pracowników cywilnych formacji oraz zmian w przepisach tzw. ustawy o L-4.

sesca2

Minister Mariusz Błaszczak poinformował, iż opracowany zostanie projekt nowej ustawy modernizacyjnej, która będzie tworzona w porozumieniu ze stroną związkową w ramach prac specjalnej grupy roboczej. Strona społeczna zgłosiła ponadto postulat rozszerzenia Forum Dialogu Społecznego przy MSWiA na poszczególne województwa.

sesca3

Minister wstępnie przychylił się do propozycji aby przyszłoroczne podwyżki dla funkcjonariuszy miały charakter kwotowy i były wypłacane w jednakowej wysokości dla każdego. Realizacja podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników resortu nastąpi niezwłocznie po uchwaleniu ustawy budżetowej, z mocą od 1 stycznia 2016 roku. Przeprowadzona również zostanie analiza obowiązujących rozwiązań w zakresie zwolnień lekarskich funkcjonariuszy. Przez związki zawodowe zgłoszony został także postulat 90-dniowego okresu karencji w skali roku, podczas którego zwolnienie funkcjonariusza byłoby płatne 100 %.

sesca4

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele następujących związków zawodowych

 • Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów;

 • Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej;

 • Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Pożarnictwa;

 • Związek Zawodowy Strażaków „Florian”;

 • Krajowa Sekcja Pożarnictwa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”;

 • Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Policji;

 • Związek Zawodowy Pracowników Policji z siedzibą w Katowicach;

 • Związek Zawodowy Pracowników Cywilnych MSWiAP;

 • Niezależny Związek Zawodowy Policji;

 • NSZZ „Solidarność” Pracowników Cywilnych Policji.

   

  Źródło:https://www.msw.gov.pl/pl/aktualnosci/14001,Pierwsze-spotkanie-kierownictwa-resortu-z-przedstawicielami-zwiazkow-zawodowych.html

Święta 2015
Newsy

Image and video hosting by TinyPic

IBIS 50(249) 16 grudnia 2015
Newsy

IBIS 50(249) 16 grudnia 2015

W najnowszym numerze IBIS znajdą Państwo relację z uroczystości poświęconej tym, którzy upomniawszy się o wolność i prawdę zapłacili cenę najwyższą. Zapowiadamy też kolejne uroczystości Grudnia 1970 r.

Zachęcamy też do zapoznania się z nową formuła dialogu społecznego w Radzie Dialogu Społecznego i jej odpowiednikach wojewódzkich.

W biuletynie także:

 • upamiętnienie ofiar stanu wojennego w Gdyni

 • projekt pomnika ofiar stanu wojennego, który ma stanąć w Gdańsku

 • protest pracowników handlu

Zapraszamy do lektury

 

Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

 

13 Grudnia
Newsy

 13grudnia

 

13 grudnia (noc z soboty na niedzielę) o godzinie 0:00 oddziały ZOMO rozpoczęły ogólnokrajową akcję aresztowań działaczy opozycyjnych. W dniu wprowadzenia stanu wojennego w działaniach na terytorium kraju wzięło udział ok. 70 tys. żołnierzy Wojska Polskiego, 30 tys. funkcjonariuszy MSW oraz bezpośrednio na ulicach miast 1750 czołgów i 1400 pojazdów opancerzonych, 500 wozów bojowych piechoty, 9000 samochodów oraz kilka eskadr helikopterów i samoloty transportowe. 25% wszystkich sił skoncentrowano w Warszawie i okolicach.

10 tysięcy funkcjonariuszy wzięło udział w Akcji „Jodła”, której celem było zatrzymanie i umieszczenie w uprzednio przygotowanych aresztach i więzieniach wytypowanych osób, uznanych za groźne dla bezpieczeństwa państwa.

Kilkadziesiąt minut przed północą (ok. 22:30) rozpoczęła się Akcja „Azalia”, mająca na celu opanowanie i wyłączenie obiektów teletransmisyjnych i central telefonicznych. Do 451 obiektów w całym kraju wkroczyły uzbrojone oddziały, sformowane z 700 funkcjonariuszy SB i MO, 3000 żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza oraz innych jednostek wojskowych MSW, a także 1200 żołnierzy oddelegowanych przez wojsko. Zaraz po północy zamilkły cywilne telefony, w tym także w ambasadach i konsulatach. W tym samym czasie 350 funkcjonariuszy milicji i SB, 550 żołnierzy MSW oraz około 3000 żołnierzy obsadziło wszystkie obiekty radia i telewizji. Już 14 grudnia rezerwiści powołani do jednostek milicji otrzymali broń, z zastrzeżeniem, że wydawanie amunicji należeć będzie do decyzji komendantów wojewódzkich MO. Broń wydawano zmobilizowanym członkom ORMO, a także emerytom oraz rencistom SB i MO, zorganizowanym w grupach samoobrony.

O wprowadzeniu stanu wojennego poinformowało Polskie Radio i Telewizja Polska o godzinie 6 nadając przemówienie generała Jaruzelskiego.

 

IBIS 49(148) 9 grudnia 2015
Newsy

IBIS 49(148) 9 grudnia 2015

Połowa grudnia to tradycyjnie rocznice ważnych i tragicznych wydarzeń w historii Polski i „Solidarności”. Region Gdański NSZZ „S” przygotował specjalny materiał telewizyjny informujący o najważniejszych punktach tegorocznych obchodów – zobacz film.

Program uroczystości w najnowszym „IBiS-ie”. Inne tematy to m.in.:

 • Co lepsze na święta – gotówka czy bon?

 • Debata o zmianach w oświacie

 • Na Pomorzu są przyjaźni pracodawcy!

 • Rusza Rada Dialogu Społecznego

        Będzie strajk w PKP Cargo!

 

Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

 

 

 

Strona 10 z 37 << < 7 8 9 10 11 12 13 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

karlita
28/06/2014 06:58
praca jest trudna, wymaga zaangazowania i sporej wiedzy ale zarobek skutecznie zniechęca do pracy. Nie ma żadnej formy motywacji, masakra!!! a wystarczyłoby naprawdę niewiele żeby żyło się nam lepiej

jareks
15/01/2014 16:16
DZIALALEM W ROZNYCH ZWIAZKACH,ALE TEN JEST NAJLEPSZY BO KONKRRETNIE ZALATWI SPRAWY ZWIAZANE PRACOWNIKOW I POMOZE A NIEKLAMIE-JAREKS

jareks
15/01/2014 16:10
WITAM-JEST NAS CORAZ WIECEJ -TYKO RAZEM COS OSIAGNIEMY -WIEC ZAPISUJCIE SIE BEDZIE NAS WIECEJ I NIE DAMY SIE.-JAREKS

adminsolidarnosc
07/06/2013 12:41
Dzięki. Zero mi się zjadło smiley

Jurek
06/06/2013 21:54
Bład zrzeszamy ponad 400 tysięcy członków.Pozdrawiam

Copyright © 2012

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie