Sierpień 26 2016 10:28:28
NSZZ SOLIDARNOSC Pracowników Cywilnych Policji
Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów
 
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
STATUT
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 12
Najnowszy Użytkownik: jola
Witamy
Witaj na naszej nowej stronie internetowej. Strona NSZZ SOLIDARNOŚĆ Pracowników Cywilnych Policji dla członków związku jak i pracowników niezrzeszonych. Na stronie będzie funkcjonować forum oraz będą przeprowadzone ankiety. Proszę o korzystanie ze strony oraz zgłaszanie uwag na adres nszzpruszczgd@gmail.com Kontakt : Telefon: 583214743 Fax: 583214742 Adres do korespondencji : Organizacja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Cywilnych Policji ul.Biskupia Góra 23 Gdańsk 80-875 pok.229 REGON:221841062 NIP: 5833158213
IBIS32(283) 10 sierpnia 2016
Newsy

IBIS32(283) 10 sierpnia 2016

W najnowszym numerze IBIS przypominamy, jak w wyniku wydarzeń bez precedensu w Europie Środkowo-Wschodniej, czyli fali strajków, która od lipca do końca sierpnia 1980 r. przetoczyła się przez kraj, powstał Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”, budujący porządek alternatywny wobec systemu PRL.

 

Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

 

12 złotych za godzinę pracy
Newsy

Od 2017 roku nie można będzie płacić mniej niż 12 zł za godzinę pracy, a po waloryzacji – około 13 zł – przewiduje to nowelizacja ustawy o minimalnej stawce godzinowej za pracę, którą podpisał prezydent Andrzej Duda.

W podpisanej przez prezydenta 5 sierpnia br. ustawie zapisano, że minimalna stawka wyniesie 12 zł za godzinę, ale kwota waloryzowana będzie co roku – w zależności od wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę na etacie.

W 2017 r. będzie obowiązywała nowa kwota minimalnego wynagrodzenia zgodnie z propozycją rządu – 2 tys. zł brutto, również godzinowa stawka minimalna zostanie automatycznie zwaloryzowana.

W kolejnych latach kwota będzie podwyższana w konsultacji z Radą Dialogu Społecznego w ramach negocjacji dotyczących wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę na etat i stawki godzinowej.

Państwowa Inspekcja Pracy uzyska prawo do kontroli przestrzegania przepisów prawa pracy oraz legalności zatrudnienia bez uprzedzenia przedsiębiorców i o każdej porze dnia i nocy. W godzinach pracy kontrolowanego podmiotu bez uprzedzenia PIP będzie mogła prowadzić kontrolę wypłacania minimalnego wynagrodzenia za zlecenia lub świadczenie usług. PIP ma kontrolować, czy podmiot kontrolowany wypłacił minimalną stawkę godzinową i będzie mogła wydać polecenie wypłaty wynagrodzenia w wymaganej wysokości.

Za wypłacanie wygrodzenia w wysokości niższej od obowiązującej minimalnej stawki godzinowej będzie grozić grzywna od tysiąca do nawet 30 tys. zł.

Zgodnie z ustawą dodatek za pracę w porze nocnej nie będzie wliczany do wynagrodzenia. Z ustawy wykreślono też zmniejszenie do 80 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia dla młodych pracowników. Stawka godzinowa ma obejmować nie tylko osoby na umowach zlecenia, ale i samozatrudnionych, którzy jednoosobowo świadczą usługi.

Ustawa i stawka godzinowa wejdą w życie 1 stycznia 2017 r., ale część przepisów już w dniu ogłoszenia ustawy.

http://www.solidarnosc.gda.pl/aktualnosci/12-zlotych-za-godzine-pracy/

Wolne niedziele. Dzisiaj zbieramy podpisy!
Newsy
9 sierpnia w centrach polskich miast zostanie przeprowadzona przez nasz Związek skoordynowana akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

W Gdańsku podpisy zbierane będą od godz. 11 do godz. 13 na Długim Targu przy fontannie Neptuna oraz przy Galerii Bałtyckiej. W Gdyni podpisy można będzie złożyć na Bulwarze Nadmorskim.

Pora skończyć z nową świecką tradycją, że w niedziele rodziny chodzą do supermarketu. W 1980 roku strajkujący domagali się wolnych sobót. Teraz związkowcy upominają się o wolne niedziele. By projekt trafił pod obrady parlamentu trzeba zebrać 100 tys. podpisów. Miesiąc pozostał do zakończenia całej akcji. Im więcej podpisów uda się zebrać, tym większą presje wywrzemy na posłach.

Inicjatorem obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele jest Krajowy Sekretariat Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”.

Obok „Solidarności” w skład Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej weszły również inne związki zawodowe, organizacje zrzeszające pracodawców z branży handlowej oraz stowarzyszenia i organizacje społeczne, m.in. Związek Rzemiosła Polskiego, Spółdzielnie Spożywców „Społem”, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług, Kongregacja Przemysłowo-Handlowa, Akcja Katolicka, Polska Izba Paliw Płynnych i Polska Grupa Supermarketów.  Projekt zyskał poparcie Konferencji Episkopatu Polski.
W projekcie znalazły się wyjątki dopuszczające handel w niedziele, m.in na stacjach benzynowych, w piekarniach, sklepach usytuowanych na dworcach autobusowych, kolejowych i na lotniskach, w kioskach z prasą, w obiektach infrastruktury kryzysowej i w szpitalach. Otwarte w niedziele będą mogły być również małe, osiedlowe sklepy pod warunkiem, że za ladą stanie ich właściciel.

Projekt zakłada też m.in. ustanowienie siedmiu tzw. niedziel handlowych w roku, np. w niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz Wielkanoc oraz w okresach, w których organizowane są wyprzedaże.
W akcji chodzi o zmianę art. 151 ustawy Kodeks Pracy, który ma otrzymać brzmienie „Praca w niedzielę i święta w placówkach handlowych jest niedozwolona”.  Zakaz handlu w niedziele ma objąć 1,5 mln pracowników tej branży.

http://www.solidarnosc.gda.pl/aktualnosci/wolne-niedziele-zbieramy-podpisy/

Zaproszenie na uroczystości 31 sierpnia w Gdańsku
Newsy

36 rocznica strajków w 1980 roku

i powstania NSZZ „Solidarność”

 

 ZAPROSZENIE

(31 sierpnia 2016 roku)

 

„NSZZ „Solidarność” nie może zaniedbać troski o tę historię tak bliską, a równocześnie już odległą…”

- Jan Paweł II do delegacji NSZZ „Solidarność” – Watykan 11 listopada 2003 r.

 

 

Komisja Krajowa i Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”

we współpracy z:

Miastem Gdańsk i Europejskim Centrum Solidarności

oraz Instytutem Pamięci Narodowej – Oddział w Gdańsku

 

 

zapraszają 31 sierpnia 2016 roku na obchody z okazji

36. rocznicy strajków w 1980 roku i powstania NSZZ „Solidarność”

 

 

 • Godz. 14.00 – Uroczyste posiedzenie Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” w Sali BHP Stoczni Gdańskiej (m. in. wystąpienia: Andrzeja Dudy – Prezydenta RP, Piotra Dudy – przewodniczącego KK, Krzysztofa Dośli – przewodniczącego ZRG; Wręczenie odznaczeń; Wręczenie stypendiów z Funduszu Stypendialnego NSZZ „Solidarność” w Gdańsku).

 

 • Złożenie kwiatów koło Bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej.

 

 • Godz. 17.00 – Msza Św. w Bazylice p.w. Św. Brygidy (Ks. Abp S. L. Głódź – Metropolita Gdański, Ks. Proboszcz L. Kowalski) oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem ks. prałata H. Jankowskiego.

 

 

Delegacje składające wiązanki kwiatów

prosimy o zabranie wizytówek oraz o ew. wcześniejsze potwierdzenie udziału:

tel. 58/308-42-01; 308-43-52,  mail: wojciech.ksiazek@solidarnosc.gda.pl

(wieńce składamy podczas uroczystości upamiętniających Ofiary Grudnia 1970)

 Image and video hosting by TinyPic

Krzyż poświęcony na grobie Bł. Ks Jerzego Popiełuszki Patrona NSZZ ,,S"
Newsy

     Witam, w 36 rocznicę rozpoczęcia strajków ,,sierpień 1980" do kościoła pw. Św. Franciszka z Asyżu będzie wprowadzony Krzyż poświęcony na grobie Bł. Ks Jerzego Popiełuszki Patrona NSZZ ,,S".Wszystkich zainteresowanych w imieniu własnym i ks. Proboszcza zapraszam do udziału w uroczystości,poczty sztandarowe mile widziane.


Pozdrawiam Krzysztof Żmuda

 Image and video hosting by TinyPic

IBIS 31(282) 3 sierpnia 2016
Newsy

W najnowszym numerze IBIS podsumowujemy wyjątkowe wydarzenie religijne i społeczne, czyli Światowe Dni Młodzieży i pielgrzymkę Ojca Świętego Franciszka oraz

 • Zachęcamy do wsparcia akcji zbierania podpisów pod obywatelską inicjatywą przywracającą niedzielę jako dzień wolny od handlu
 • Wspominamy misjonarza i męczennika św. Maksymiliana Marię Kolbe, w którego celi śmierci w KL Auschwitz modlił się papież Franciszek
 • Uzupełniamy listę nazwisk tych, którzy dobrze przysłużyli się naszej drodze ku wolności w 1988 roku
 • Przestrzegamy przed konsolidacją służb czuwających nad produkcją i bezpieczeństwem żywności

Zachęcamy do lektury

Redakcja

 

Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

 

IBIS 30(281) 27 lipca 2016
Newsy

W najnowszym „IBiS-ie” piszemy m.in. o:

 • akcji zbieraniu podpisów w sprawie ograniczenia handlu w niedziele,
 • realizacji związkowych postulatów przez rząd PiS,
 • zmianach na rynku pracy,
 • wakacyjnym konkursie z nagrodami.

 

Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

 

pismo Przewodniczącego ZRG NSZZ "Solidarność"
Newsy

Dzień dobry,

w załączeniu przesyłam pismo Przewodniczącego ZRG NSZZ "Solidarność" z dnia 22 lipca br.

Pozdrawiam

Aleksandra Czerska

sekretariat ZRG NSZZ "Solidarność"

 

Image and video hosting by TinyPic

IBIS 29(280) 20 lipca 2016
Newsy

W najnowszym numerze „IBiS-a” piszemy m.in. o:

 • Akcji zbierania podpisów ws. ograniczenia handlu w niedzielę
 • Nowych organizacjach „S” w Regionie Gdańskim
 • Rządowej zgodzie na obniżenie wieku emerytalnego
 • Rosnących zarobkach Polaków

 

Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

 

IBIS 28(279) 13 lipca 2016
Newsy

IBIS 28(279) 13 lipca 2016

W najnowszym „IBiS-ie” piszemy m.in. o:

 • spotkaniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego,

 • proteście portowców w Gdańsku,

 • starcie kolejnej edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom,

 • wprowadzeniu minimalnej stawki godzinowej.

 

Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

 

IBIS 26(277) 29 czerwca 2016
Newsy

IBIS 26(277) 29 czerwca 2016

W najnowszym „IBiS-ie” piszemy m.in. o:

 • zmianach w edukacji,
 • rocznicy Czerwca 1976,
 • ważnej nowelizacji ustawy o związkach zawodowych,
 • wakacyjnych pasjach związkowców.

 Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

 

Strona 1 z 32 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

karlita
28/06/2014 06:58
praca jest trudna, wymaga zaangazowania i sporej wiedzy ale zarobek skutecznie zniechęca do pracy. Nie ma żadnej formy motywacji, masakra!!! a wystarczyłoby naprawdę niewiele żeby żyło się nam lepiej

jareks
15/01/2014 16:16
DZIALALEM W ROZNYCH ZWIAZKACH,ALE TEN JEST NAJLEPSZY BO KONKRRETNIE ZALATWI SPRAWY ZWIAZANE PRACOWNIKOW I POMOZE A NIEKLAMIE-JAREKS

jareks
15/01/2014 16:10
WITAM-JEST NAS CORAZ WIECEJ -TYKO RAZEM COS OSIAGNIEMY -WIEC ZAPISUJCIE SIE BEDZIE NAS WIECEJ I NIE DAMY SIE.-JAREKS

adminsolidarnosc
07/06/2013 12:41
Dzięki. Zero mi się zjadło smiley

Jurek
06/06/2013 21:54
Bład zrzeszamy ponad 400 tysięcy członków.Pozdrawiam

Copyright © 2012

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie